Cechy charakterystyczne wysokiej jakości notebooków do gier

Dzisiejsze notebooki są wyposażone w kompaktowe, ale wydajne podzespoły do gier, dzięki czemu możesz cieszyć się ulubionymi grami gdziekolwiek jesteś. Na pierwszy rzut oka laptop gamingowy może być mylony z tradycyjnym, dlatego istotne jest rozróżnienie jego głównych cech.

Poniżej przedstawiamy 7 cech charakterystycznych wysokiej jakości notebooków do gier.

1. Wydajna karta graficzna

Najważniejszą cechą komputera dla gracza jest karta graficzna lub GPU. Notebooki dla graczy oferują zmniejszony układ GPU, ale wydajność niemal równą tej, jaką oferuje komputer stacjonarny. Ponadto, karty graficzne można ustawiać w celu oszczędzania baterii i uwolnić ich pełną moc, gdy komputer jest w trybie gry.

Najlepsze laptopy dla graczy są w stanie osiągnąć 60 klatek na sekundę (FPS) w wymagających grach. Dla przykładu, karta Nvidia GTX 1650 wbudowana, z dedykowaną pamięcią 4 GB, jest w stanie osiągnąć 130 FPS w grze Counter Strike: GO w rozdzielczości 1080p z grafiką ustawioną na ultra.

2. Typ procesora

Tylko wydajny procesor będzie w stanie w pełni wykorzystać potencjał karty graficznej notebooka. Procesor wpływa na szybkość ładowania systemu i programów, dlatego jest istotnym elementem.

3. RAM

Statystyka oparta na danych Steam wykazała, że 33,4% użytkowników Steam posiadało 8 GB pamięci RAM, a 39,5% miało 16 GB. Wynika to z faktu, że minimalna ilość pamięci RAM wymagana do płynnej rozgrywki wynosi dziś 8 GB. Bardziej kompleksowe informacje na temat RAMu w laptopach do gier dostępne są w tym artykule.

4. Wydajność chłodnicza

Laptopy zajmują bardzo mało miejsca, jak na tak potężny sprzęt, który w sobie mieszczą. Dlatego jedną z głównych cech notebooka dla gracza jest wydajny system chłodzenia, który utrzymuje niską temperaturę.

5. Dysk SSD

Jeśli chodzi o gry, nie wystarczy mieć miejsce do przechowywania, trzeba również wziąć pod uwagę szybkość. Dlatego ważne jest, aby notebook był wyposażony w co najmniej jeden dysk SSD. Tak więc, biorąc pod uwagę komputer dla gracza, funkcje i kluczowe elementy, dysk półprzewodnikowy staje się niezbędny do poprawy wydajności gier.

6. Obudowa

Jedną z cech charakterystycznych komputerów dla graczy jest to, że są one zazwyczaj cięższe niż zwykłe komputery. Dzieje się tak, ponieważ ich konstrukcja wykonana jest z solidnych i wysokiej jakości materiałów. Z drugiej strony mają one bardzo estetyczny design, który obejmuje podświetlenie RGB w niektórych elementach, takich jak klawiatura.

7. Wyświetlacz

Kiedy myślisz o ekranie notebooka, możesz mieć na myśli tylko jego rozmiar. Należy jednak pamiętać, że ekrany z technologią IPS są ostrzejsze. Notebook dla gracza powinien mieć rozdzielczość co najmniej 1080p. Ponadto, najlepsze notebooki dla graczy mają częstotliwość odświeżania do 140 Hz. Dzięki temu akcja w grach wygląda płynniej, nawet jeśli do komputera podłączone są inne monitory. Dodatkowo da Ci to przewagę w grach, gdyż będziesz w stanie reagować znacznie szybciej niż Twoi przeciwnicy.

Poprzedni post Gra w kasynie online – czy wybór laptopa ma znaczenie?
Następny post Wybór komputera dla dziecka