Jaki procesor w laptopie warto wybrać?

Przy zakupie nowego laptopa trudno jest ominąć którykolwiek z procesorów Intel opartych na rdzeniach. Nawet jeśli nie znasz szczegółów technicznych, istnieje duża szansa, że widziałeś naklejki przyklejane na wszystkich nowych laptopach – Core i3, Core i5 i Core i7.

 

Dla wielu użytkowników, procesor Intel Core oferuje najlepszą wydajność, jeśli chodzi o wielozadaniowość i zadania multimedialne. Notebooki z procesorem Core i3 są zazwyczaj spotykane w systemach klasy podstawowej, natomiast Core i5 w większości komputerów klasy średniej.

 

Systemy oparte na Core i7 są dla tych z Państwa, którzy chcą uzyskać najlepszą wydajność z laptopa. Należy jednak pamiętać, że w przypadku i7 może pojawić się problem z ciepłem, zwłaszcza jeśli planujesz rzeczywiście korzystać z laptopa na kolanach przez większość czasu.

 

Niektóre większe laptopy również teraz zawierają procesory Intel i9 Core. Laptopy pracujące na procesorach i9 Core są jeszcze bardziej wydajne niż laptopy pracujące na procesorach i7 Core. Są one w stanie konkurować z komputerami stacjonarnymi pod względem wydajności, jednak kosztują znacznie więcej niż laptopy z procesorem i7, i5 lub i3 Core.

Poprzedni post Jakość ekranu w laptopie
Następny post Laptop: Wymienić czy naprawić? – oto jest pytanie