Laptop: Wymienić czy naprawić? – oto jest pytanie

Zepsuty laptop może być bardzo stresującą sytuacją, zwłaszcza jeśli jest on używany codziennie i jest ważną częścią pracy, szkoły lub firmy.

 

#1 Naprawa a wymiana: Jednym z pierwszych pytań, które zwykle przychodzą na myśl jest „Czy teraz jest dobry czas, aby po prostu kupić nowego laptopa?” Odpowiedź na to pytanie brzmi… „To zależy.” W zależności od powagi naprawy laptopa, spadających cen większości laptopów i wieku zepsutego laptopa, może to być mądry wybór.

Naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów

#2 Twoje dane: Nieważne czy chcesz wymienić laptopa lub naprawić, nadal musisz dowiedzieć się, co zrobić z danymi. Jeśli nie można włączyć laptopa, to bardzo utrudnia tworzenie kopii zapasowych danych. Dlatego bardzo ważne jest, aby robić regularne kopie zapasowe danych z laptopa, aby chronić siebie przed tą sytuacją. To również daje możliwość dostępu do danych podczas gdy laptop jest naprawiany. Niektóre usługi naprawy laptopa oferują tworzenie kopii zapasowych danych. .

 

#3 Koszt naprawy: Chciałbyś wiedzieć ile będzie kosztować moja naprawa laptopa, zanim oddasz go do serwisu. Jest to trudna sytuacja, ponieważ większość serwisów musi najpierw zdiagnozować laptopa, aby dowiedzieć się, co jest z nim nie tak, zanim podadzą ci cenę. Niektóre firmy oferują ryczałtową naprawę, nie obejmująca części, które trzeba wymienić. Jeśli martwisz się o koszty naprawy, nie wysyłaj swojego laptopa do firmy, która mówi, że muszą zdiagnozować laptopa przed podaniem kosztów naprawy.

Poprzedni post Jaki procesor w laptopie warto wybrać?
Następny post Rozmiary ekranu w laptopach

Jeden komentarz w temacie “Laptop: Wymienić czy naprawić? – oto jest pytanie

Dodaj komentarz