Naprawa komputera, który się nie uruchamia

Nawet jeśli komputer nie uruchomi się prawidłowo – lub w ogóle – możesz nadal być w stanie samodzielnie rozwiązać problem.

 

  1. Sprawdzanie połączeń

Jeśli masz komputer stacjonarny, możesz mieć problemy z komputerem, ponieważ jeden z przewodów wewnątrz urządzenia poluzował się, szczególnie jeśli ostatnio przenosiłeś swój komputer. Otwórz obudowę komputera stacjonarnego (nie monitora) – będziesz potrzebował małego śrubokręta. Sprawdź, czy wszystkie kable są mocno wepchnięte w odpowiednie gniazdka. Luźne połączenia laptopa są mniej prawdopodobne, ale jeśli niedawno zainstalowałeś nową pamięć, to warto się upewnić, że jest ona dobrze podłączona.

 

  1. Sprawdź baterię laptopa

 

Jeśli używasz laptopa z wyłączoną baterią, spróbuj podłączyć go do zasilania sieciowego – jeśli działa dobrze z wyłączoną siecią, prawdopodobnie nadszedł czas na nową baterię.

 

  1. Uruchomienie w trybie bezpiecznym

Spróbuj uruchomić komputer w trybie bezpiecznym. W tym celu, gdy tylko go włączysz, naciśnij kilkakrotnie klawisz F8. Zostanie wyświetlone menu ekranowe. Wybierz Safe Mode (Tryb bezpieczny) – powinno to umożliwić uruchomienie komputera stacjonarnego i w większości przypadków pozwoli na dalsze badanie, w tym na uruchomienie antywirusa.

 

Poprzedni post Rozmiary ekranu w laptopach
Następny post Gra w kasynie online – czy wybór laptopa ma znaczenie?

Jeden komentarz w temacie “Naprawa komputera, który się nie uruchamia

Dodaj komentarz