Naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że większości problemów komputerowych można uniknąć przy odrobinie staranności. Przyjrzyjmy się kilku prostym krokom, które pomogą uniknąć tych katastrofalnych chwil.

„>Problemy ze sprzętem komputerowym i oprogramowaniem mogą się zdarzyć nieoczekiwanie. To niefortunna strona posiadania komputera stacjonarnego lub laptopa. Jednak większość problemów, z którymi borykają się technicy komputerowi, jest wynikiem błędu użytkownika lub ignorancji.

W przypadku napraw komputerów istnieją pewne powtarzające się problemy, których można całkowicie uniknąć. Oto więc lista prostych wskazówek i zadań, które pomogą utrzymać pracę komputera w należytym stanie.

1. Nie należy instalować więcej niż jednego programu antywirusowego. Prowadzi to do konfliktów, które mogą być trudne do zidentyfikowania.

2. Całkowicie odinstalować antywirus podczas instalacji zamiennika. Samo wyłączenie takiego oprogramowania często pozostawia procesy i wpisy rejestru, które konfliktują z programem zastępczym. Prowadzi to często do trudnych do zdiagnozowania błędów.

3. Regularnie czyść pliki tymczasowe z komputera. Sugerowałbym po każdej sesji, nieważne jak krótkiej. Najlepiej zrobić to za pomocą fantastycznego darmowego programu CCleaner i zajmuje to kilka sekund, jeśli robi się to regularnie.

4. Regularnie uruchamiaj pełne skanowanie antywirusowe za pomocą swojego oprogramowania antywirusowego. Zapewni to, że wszystkie pliki, które dodałeś do swojego dysku twardego zostaną przeskanowane i oczyszczone, lub usunięte, jeśli nie.

5. Należy unikać obsługiwania laptopów jedną ręką, gdy nie znajdują się w futerale. Jest to częsta przyczyna upuszczania laptopów, prowadząca do awarii dysków i innych problemów, w tym uszkodzenia ekranu.

6. Po podłączeniu należy zawsze korzystać z gniazda antyprzepięciowego w laptopie lub komputerze stacjonarnym. Jest to niezbędne do ochrony delikatnych elementów znajdujących się w środku.

7. Regularnie wykonywać kopie zapasowe. Odzyskiwanie danych jest bardzo kosztowna naprawa.

8. Należy prawidłowo wyłączyć komputer. Należy unikać odcinania zasilania na wtyczce. Nagłe przerwy w zasilaniu mogą prowadzić do uszkodzenia, a nawet obumarcia dysków twardych.

9. Nie otwieraj i nie próbuj naprawiać sprzętu, chyba że masz do tego pełne kompetencje. Otwarcie komputera może zmienić zwykłą naprawę w poważną.

Poprzedni post Jak używać laptopa do gry w kasynie internetowym
Następny post Naprawa komputera który się uruchamia