Jakość ekranu w laptopie

Ponieważ prawdopodobnie gapisz się na ekran swojego laptopa przez godziny dziennie, kupując nowego będziesz chciał się upewnić, że ekran jest idealny. Do tego potrzebny będzie ekran, który jest wygodny i naturalny.

W dzisiejszych czasach ekrany dotykowe są bardzo popularne i mogą ułatwiać niektóre zadania. Niektóre marki posiadają tę funkcję w standardzie. Inne będą żądać skromnej dopłaty.

Niestety, decydując się na ekran dotykowy, trzeba lubić ekran z połyskiem. Choć nie jest to cecha uniwersalna wśród wyświetlaczy dotykowych, to jednak ekrany z połyskiem są często nieco bardziej narażone na blask. Może to być zdecydowaną wadą w przypadku gier, oglądania treści lub edycji obrazów i materiałów wideo.

Jakiego laptopa powinieneś kupić?

Nowoczesne ekrany dotykowe są znacznie lepsze niż ich poprzedniczki, ale niektóre z powyższych szczegółów nie ulegają zmianie i jeśli jesteś bardziej naturalną osobą, możesz rozważyć zakup laptopa bez ekranu dotykowego.

Następnie należy zwrócić uwagę na rozdzielczość . Rozdzielczość 1920×1080 pikseli (Full HD) to minimum jeśli chcesz mieć dużo miejsca, aby mieć wszystko na widoku.

Wybrane nowoczesne laptopy oferują teraz także rozdzielczość 4K. Jednak te wysokiej klasy panele wyświetlacza są zazwyczaj kosztownym dodatkiem do już niedrogiego produktu. Będą naprawdę warte swojej ceny tylko dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują. Na przykład dla profesjonalistów zajmujących się tworzeniem treści.

Poprzedni post Jakiego laptopa powinieneś kupić?
Następny post Jaki procesor w laptopie warto wybrać?