Naprawa komputera który się uruchamia

Jeśli komputer uruchamia się normalnie, ale potem ma problem po uruchomieniu, np. zamarzanie ekranu lub działa bardzo wolno, istnieje kilka sztuczek, których można spróbować.

 

  1. Restart komputera

 

To stało się banałem, ale rozwiązuje wiele problemów z komputerami stacjonarnymi i laptopami. Jest to szybkie i łatwe, więc zawsze warto spróbować. Jeśli ekran komputera został zamrożony, zazwyczaj można wymusić jego wyłączenie przez przytrzymanie przycisku zasilania do momentu wyłączenia komputera, a następnie uruchomić go ponownie. Jeśli nie chce się wyłączyć, można wymusić całkowite wyłączenie. W przypadku komputera stacjonarnego należy to zrobić poprzez wyłączenie zasilania z sieci, a w przypadku laptopa poprzez wyjęcie i wymianę baterii

 

  1. Tworzenie kopii zapasowych plików

 

Nawet niewielkie problemy, takie jak wolna praca komputera, mogą być symptomem większego problemu. Aby uniknąć utraty ważnych plików i zdjęć w przypadku nasilenia się problemu, wykonaj kopię zapasową wszystkich plików na zewnętrznym dysku twardym lub w chmurze online.

Naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów

  1. Jeśli sytuacja nie działa tak sprawnie, jak powinna lub często występują problemy, należy przeprowadzić skanowanie zabezpieczeń. Niektóre szczególnie złośliwe programy lub wirusy mogą uniemożliwić uruchomienie komputera, ale częściej powodują spowolnienie pracy systemu. Badanie bezpieczeństwa uspokoi Twój umysł i pozwoli Ci wykluczyć złośliwe ataki na wczesnym etapie.

 

Poprzedni post Naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów
Następny post Jakiego laptopa powinieneś kupić?